Top-Farm

/Case studies/

Komunikácia na sociálnych sieťach a projektový manažment rebrandingu, o ktorý sa postaral Martin Bajaník

Popis klienta

Top-Farm Topoľnica je jeden z mála slovenských chovateľov a producentov hydinového mäsa, ktorí to robia naozaj poctivo. Hydinu chovajú bez antibiotík a hormónov rastu. Produkty Top-Farm sa aktuálne tešia veľkej obľube.

Popis projektu

V rámci projektu klienta Top-Farm sme sa starali o riadenie (projektový manažment) celého procesu rebrandingu značky. O vizuálnu stránku sa postaral Martin Bajaník, s ktorým sme v tom období dlhodobo spolupracovali. Taktiež sme navrhli, ako by mali vyzerať príspevky na sociálne siete a otextovali nový web.

Prečo nás Top-Farm oslovil?

Majiteľ tradičnej slovenskej firmy Top-Farm potreboval zmeniť vizuálnu identitu svojej značky, ako aj jednotlivých produktov. Cieľom bolo viac v nej odraziť to, čím Top-Farm v skutočnosti je. Na dizajnérskych prácach sme pracovali s Martinom Bajaníkom, ktorého si klient vyslovene vyžiadal. Na textových, projektových a obsahových výstupoch (sociálne siete) sme pracovali my, tím Barney.

Ako sme požiadavku vyriešili?

Na začiatku sme sa pustili do rebrandingu celej značky. Pracovali sme komplexne, produkty Top-Farm pravidelne ochutnávali a vďaka tomu sa vedeli vcítiť do značky. V prvom rade sme sa koncentrovali na zadefinovanie kľúčových strategických bodov, ktoré bolo treba odraziť vo vizualite. Následne sme sa pustili do dizajnovania obalov, ktoré odrážali novo stanovené hodnoty brandu.

  • Vďaka šikovnosti dizajnérskych rúk Martina Bajaníka a našich accountských schopností sme projekt dotiahli do úspešného konca
  • Pri tomto projekte sme ukázali, ako dokážeme pracovať s externým dizajnérom mimo nášho tímu
  • Po dokončení redizajnu značky a jednotlivých obalov produktov (najmä masť, paštéta), sme sa pustili do nastavenia vizuality na sociálnych sieťach
  • Vytvorili sme sériu príspevkov, ktorých účelom bolo vtipne komunikovať novo nájdené vizuálne hodnoty značky
  • Keďže s Martinom sme dizajnovali aj web, rovno sme ho otextovali, a to už textami v novom duchu

Aký je výsledok našej práce?

Proces rebrandingu síce trval niekoľko mesiacov, ale naozaj stál za to. Spolu s klientom sme našli to správne riešenie vizuality novej značky a dizajnu obalov. Taktiež sme úspešne nastavili komunikáciu a vizualitu značky na sociálnych sieťach. Využili sme tam už práve nové dizajnové prvky, ktoré vytvoril Martin Bajaník. Vďaka tejto spolupráci sme zistili, že aj na takomto komplexnom projekte sa dá spolupracovať s externými kreatívcami.

Porozprávajme sa.

+421 2 3307 0479