Mario’s

/Case studies/

Sieť talianskych bistier

Popis klienta

Mario’s je budúca sieť talianskych reštaurácií s celosvetovou pôsobnosťou. Jej cieľom je otvoriť prevádzky, ktoré sú zamerané na „slow food“ a ponúkajú kvalitné jedlo a zážitok. Samozrejmosťou sú tradičné recepty.

Popis projektu

Cieľom zadania bolo navrhnúť kompletný branding a vizualitu v online aj offline novej značky siete talianskych reštaurácií, ktorá bude pravdepodobne pôsobiť na globálnej škále.

Prečo nás Mario’s oslovil?

Vzhľadom na relatívne vysokú saturáciu trhu s jedlom, obzvlášť s talianskym, sme mali za úlohu vytvoriť niečo vizuálne úplne iné než už jestvujúce projekty. Niečo, čo hravo zmixuje klasický taliansky dizajn reštaurácií so štvorčekovými obrusmi s modernou dobou. Cieľom bolo na prvý pohľad ukázať, aký zážitok sa v reštaurácii nachádza a pritiahnuť tak čo najviac kvality-chtivých zákazníkov. Zároveň bolo potrebné vytvoriť univerzálny branding pre použitie na celom svete, keďže jedným z budúcich cieľov je ponúknuť aj franšízpový model spolupráce. 

Ako sme požiadavku vyriešili?

Pustili sme sa do kreovania úvodných výstupov, teda v prvom rade do loga a stanovení farebnosti. V brandingu sme rátali s použitím a aplikovaním loga a vizuálnych prvkov do menu, brandingu reštaurácií, ale aj obalového dizajnu. Obalový dizajn sme plánovali použiť na potravinové produkty a na obaloch pre jedlo so sebou.

  • V logu sme spojili mäkkosť a komfort, ktoré vytvára talianske jedlo, a zároveň výrazné chute, ktoré sa zrkadlia v ostrých hranách písmen
  • Vo farebnej palete sme sa nechali inšpirovať atmosférou klasických talianskych trattorií a trhov.
  • Nechceli sme ale využiť len klasickú taliansku trikolóru. Zvolili sme preto sviežejšiu kombináciu akcentov zelenej v ilustráciách, červenej, maslovej (farba kysnutého cesta). Tie sú ako nosné farby doplnené o tmavo- a svetlomodrú farbu, ktoré symbolizujú večernú atmosféru pri mori.
  • Pri návrhoch obalov sme navrhli jednotný vizuálny systém označovania pripravených jedál či druhov surovín, z ktorých sú jedlá uvarené. Keďže jedál so sebou a predpripravených jedál bude v ponuke viac, chceli sme ich vizuálne odlíšiť, no zachovať pri tom esenciu brandu Mario’s.
  • Pre produktový rad cestovín sme vytvorili custom ilustrácie, ktoré sú premietnuté v obalovom dizajne, v ikonkách, cenovkách, ale aj v iných umiestneniach.
  • Pre produktový rad nápojov sme, naopak, vytvorili „patterny“ (vzory), ktoré sa budú taktiež používať na cenovkách, štítkoch alebo infografikách.

Cieľovou skupinou siete Mario’s sú ľudia s vyšším príjmom ako je priemer, ktorí majú radi dobré jedlo, atmosféru a príjemné zážitky. Kvôli dobrému jedlu ale nechcú cestovať stovky kilometrov ďaleko do Talianska

Aký je výsledok našej práce?

Mario’s je značka, ktorá má obrovský potenciál. Výsledok našej práce ukazuje komplexné a koncepčné myslenie, ktoré sme pri dizajnovaní a navrhovaní výstupov využívali. Z výstupov je na prvý pohľad jasné, o čo ide, pričom sme zachovali aj esenciu tradičných talianskych kulinárskych postupov. Vďaka tomuto dizajnu môže značka preraziť nielen na Slovensku, ale aj v tvrdej konkurencii zahraničných reštaurácií.

Porozprávajme sa.

+421 2 3307 0479