Heineken

/Case studies/

Online pre craftové pivá pod značkou Beerport

Popis klienta

Heineken je lídrom slovenského trhu s pivami s klasickými značkami ako Zlatý Bažant, Corgoň alebo Krušovice. Okrem toho však do jeho portfólia patrí aj značka Beerport, ktorá združuje craftové značky piva ako Bradáč, Lagunitas, Mort Subite alebo Affligem.

Popis projektu

V projekte išlo o sociálne siete spomínaných štyroch značiek a o rôzne ďalšie, zväčša online, aktivity. Každá zo značiek je svojim spôsobom legendou. V projekte Beerport sme mali tieto štyri značky „schovať“ pod komunikáciu jednej „umbrelly“, teda značky Beerport. V projekte sme komplexne riešili aj fotoprodukciu a zabezpečovali ad-hoc videoprodukciu na rôznych eventoch.

Prečo nás Heineken oslovil?

V Heinekene potrebovali dať profesionálnu tvár sociálnym sieťam značky Beerport. Našou úlohou teda bolo vypracovať strategický plán, ako, kedy a čím komunikovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Z času na čas sme vytvorili aj „rukáv“ na pivný sud alebo nápojový lístok. 

Okrem toho bolo potrebné pravidelne fotiť vizuály (nielen) na sociálne siete a zabezpečiť fotoprodukciu. Keďže pivo Bradáč má niekoľko limitovaných edícií ročne, tvorili sme aj komunikáciu týchto limitiek.

Ako sme požiadavku vyriešili?

Na začiatku projektu sme vytvorili komplexnú stratégiu, ako celý projekt poňať a ako na sociálnych sieťach komunikovať. Nastavili sme tone of voice community managementu a to, ako by mali príspevky vyzerať. Počas spolupráce sme komunikovali s brand managerom, hlavným sládkom Lukášom Sopúchom a taktiež s online oddelením.

  • Pravidelne sme tvorili obsah na sociálne siete, ktorý zahŕňal ideu, copytexty a vizuály (statické aj pohyblivé – motion)
  • Navštevovali sme eventy, kde sa Beerport so svojimi pivami zúčastňoval a tvorili sme ad-hoc obsah do feedu aj do stories
  • Limitovaným edíciám piva Bradáč sme dávali vizuálnu identitu adaptáciou loga bežného Bradáča
  • Okrem bežného, denného obsahu, sme sa postarali aj o profesionálnu fotoprodukciu v troch podnikoch s komparzom
  • Starali sme sa o komunikáciu s fanúšikmi v komentároch a v správach
  • Organizovali a zastrešovali sme komplexne súťaže
  • Keď to bolo potrebné, tak sme vytvorili napríklad nápojový B2B lístok alebo iné menšie výstupy

Cieľovými skupinami Beerport pív sú primárne mladí podnikatelia a ľudia, ktorí hľadajú zmenu, a to vo veku od 25 – 55 rokov. Práve na tých sme cielili komunikáciu, ktorá bola hravá a svieža a ktorej cieľom bolo vyvolať chuť na neobyčajné, craftové pivo.

Aký je výsledok našej práce?

Počas roka spolupráce sa nám podarilo dosiahnuť vysoké čísla návštevnosti (ľudí sme zasiahli približne miliónkrát mesačne). Okrem toho sme zdvihli povedomie o značke Beerport a jednotlivých craftových pív, a to aj vďaka nárastu fanúšikovskej základne o cca 3 % mesačne. Približne 1000 fotiek, ktoré sme nafotili, sa doteraz používajú na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Porozprávajme sa.

+421 2 3307 0479