Deloitte

/Case studies/

Deloitte – Web pre projekt PCI DSS

Popis klienta

Značku Deloitte asi netreba dlho predstavovať – ide o jednu z popredných konzultantských firiem s viac ako 312-tisíc profesionálmi po celom svete. 

Popis projektu

Web pre subprojekt Deloittu, PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), ktorého cieľom bolo zlepšiť zákazníkom zorientovať sa v požiadavkách a štandardoch PCI DSS. Ide o medzinárodnú bezpečnostnú normu pre firmy, ktoré pracujú s platbami prostredníctvom platobných kariet.

Prečo nás Deloitte oslovil?

V rámci projektu PCI DSS bolo potrebné vytvoriť unikátnu webstránku, kde bude jednoduchým a zreteľným spôsobom vysvetlené a ukázané, ako tieto štandardy spĺňať, pričom ultimátnym cieľom bolo, aby sa zákazník, zväčša malý a stredný podnikateľ, dostal k informáciám o platbe a aby pre zabezpečenie noriem oslovil Deloitte. Najčastejšie išlo o malé obchodné prevádzky v rámci väčších miest, ktoré najčastejšie prijímajú platobné karty.

Ako sme požiadavku vyriešili?

Pri riešení projektu sme sa najviac sústredili na zachovanie dobrého a kvalitného UX, pretože používatelia, ktorí mali projekt využívať, nepatria k zbehlým používateľom takýchto služieb.

  • Vytvorili sme jednoduchý a prehľadný web, kde sa používateľ dostane k formuláru na tri kliky (rýchle a efektívne riešenie problému s PCI)
  • Každá možnosť má svoju osobitnú farebnosť, ktorá je, samozrejme, v súlade s korporátnou identitou Deloitte, preto si používateľ nepomýli jednotlivé možnosti
  • Obsah sme usporiadali vertikálne, na webe sa teda vďaka tomu ľahko orientuje
  • Vytvorili sme mriežku (grid) zo 6 stĺpcov, ktorý je použitý na každej podstránke, čo pôsobí konzistentne
  • Používateľ nemusí na stránke scrollovať, prakticky iba klikať, čo významne šetrí čas

Pri vytváraní riešenia sme cielili na cieľovú skupinu podnikateľov, ktorí vyhľadávajú rýchle a efektívne riešenia. 

Aký je výsledok našej práce?

Aktuálne si mnohí malí a strední podnikatelia dokážu sami vytvoriť špecifikáciu štandardov, ktoré musia spĺňať. Web im totiž po vyplnení krátkeho formulára sám pošle prehľad požiadaviek na bezpečnosť. Vďaka tomuto riešeniu edukujeme podnikateľov, u ktorých tak vznikla až o 30 % vyššia šanca, že na ďalšie projekty oslovia práve Deloitte. Dizajn je vytvorený s dôrazom na intuitívnosť a flexibilitu, preto dokáže osloviť stovky používateľov denne.

Porozprávajme sa.

+421 2 3307 0479