AKULAR

/Case studies/

Branding a web

Popis klienta

AKULAR je globálny projekt pochádzajúci zo Slovenska. Ide o startup, ktorý sa venuje Augmented Reality (AR, alebo aj rozšírená realita). Softvérové riešenie, teda aplikácia AKULAR, je použiteľná v celom svete, a to ako pre architektov, tak aj developerov alebo malých staviteľov. Prináša významné zjednodušenie pri dizajnovaní a kreslení nových budov. Vďaka AKULAR-u si budovu ľahko „postavíte“ v rozšírenej realite priamo na váš pozemok.

Popis projektu

Zadaním bolo vytvoriť moderný branding a webdizajn pre globálny AR projekt AKULAR, ktorý získal vyše polmiliónovú investíciu na expanziu v USA.

Zdroj: akular.com

Prečo nás AKULAR oslovil?

Globálny projekt AKULAR má veľké ambície a preto na ich splnenie potrebovali aj kvalitný branding, na ktorého základe postavia značku v USA. Cieľom brandingu a dizajnu webu bolo ukázať ambície projektu a taktiež ich prepojiť s témou architektúry tak, aby branding aj web toto spojenie priamo odrážal. Zároveň bolo úlohou vytvoriť výrazný a zapamätateľný dizajn, ktorý osloví náročnú cieľovú skupinu architektov a developerov.

Ako sme požiadavku vyriešili?

Logo

Pri logu sme mysleli na jeho jednoduchú použiteľnosť v rôznych kútoch sveta a na jasné vyjadrenie jeho príslušnosti do sveta architektúry. Preto je aj branding „stavbou“, dielom

  • Logo sme navrhli s ohľadom na zameranie klienta, teda segment inovácií v architektúre
  • Branding má jednoduchý flat dizajn, ktorý je ľahko aplikovateľný na rôzne umiestnenia
  • Písmeno „A“, ako AKULAR, je zobrazené v tzv. axonometrii (jeden z druhov 3D zobrazení používaný v architektúre) pod 45-stupňovým uhlom
  • Logo je zobrazené v tzv. „negative space“, t. j. „A“ je tvorené iba čiernymi tieňmi v spomínanej axonometrii
  • Doplnkovú farebnosť sme volili s dôrazom na mladistvosť, futurizmus, sviežosť a modernu, preto sme vybrali veľmi jasnú, až neónovú žltú farbu, ktorá vhodne dopĺňa čiernu a bielu
  • Logotyp sme aplikovali v 3D, teda sme zachovali ideu projektu, ktorého účelom je pretavovať kresby do 3D priestoru

Web

K webu sme pristúpili v súlade s brandingom, preto sme ho spracovali moderne a s dôrazom na UX analýzu. Samozrejmosťou je, ako pri každom našom projekte, využitie dátového dizajnu (dizajn vytvorený na základe toho, čo ním chceme dosiahnuť).

Našou cieľovou skupinou boli na dizajn náročné profesie, ako developeri alebo architekti, ale aj na čas nároční investori. Tí chcú zväčša projekt vidieť zhmotnený čím skôr, majú radi moderný prístup, nové technológie a nadčasové riešenia. 

Aký je výsledok našej práce?

Pre AKULAR sme vytvorili branding a webdizajn hodný dnešnej doby a náročných požiadaviek architektov, developerov a investorov. Dizajn dobre pretavuje myšlienky a piliere, na ktorých stojí samotná značka. Je pritom v súlade s jej DNA, v ktorej sa jednoznačne zhmotňuje inovatívnosť, moderna, rafinovanosť a flexibilita, ktorá je v dnešnej rýchlej dobe potrebná. Výsledok našej práce je viditeľný na rôznych miestach v rôznych kútoch sveta.

Porozprávajme sa.

+421 2 3307 0479