Prečo je lepšie vybrať si medzinárodné kreatívne štúdio alebo reklamnú agentúru?

Možno ste postrehli, že v priebehu posledných mesiacov sme von vyšli s novinkami, a síce, že už viac nebudeme iba slovenské štúdio, ale medzinárodné. Prečo sme to urobili a aké výhody z toho pre vás vyplývajú? Dočítate sa v dnešnom článku.

Medzinárodné know-how prináša množstvo výhod

Aj keď ako firma fungujeme približne dva a pol roka, už teraz sa nám podarilo dosiahnuť to, čo sme si na začiatku stanovili: neobmedzovať sa len na slovenský trh a popustiť uzdu našej kreativite aj v zahraničí. Veď prečo nie? Jednoducho sme cítili, že hranice v dnešnom svete neexistujú (dobre, teraz “vďaka” korone trošku áno). A tak sme vyrazili za hranice. Ďaleko.

Od decembra 2019 sme postupne otvorili ďalšie tri pobočky nášho štúdia, čo znamená, že klientom z New Yorku, Prahy alebo z Barcelony dokážeme prinášať riešenia zo Slovenska a naopak. V každom z týchto miest sme jednoducho museli byť, pretože nás tam viedol agentúrny (teraz už skôr štúdiový) život. A, samozrejme, klienti.

New York a Barney: recept na skutočne zaujímavé spojenie.

Výhod je veľa, nevýhody nie sú azda žiadne. Do New Yorku chodíme zbierať inšpirácie ako zo svetového mesta reklamy, do Barcelony chodíme naberať južanský temperament a do Prahy, to hádam ani netreba hovoriť – však sú to naši českí bratia. Jednoznačne najväčšou výhodou takéhoto modelu je rozhľadenosť, ktorú nám prináša. Vidíme viac a preto vieme viac aj odovzdať. A radi to robíme.

Prečo sme si vybrali New York, Barcelonu a Prahu?

Okrem toho, že sme boli prvá agentúra na svete, ktorá sa zúčastnila konferencie Smart Cities NYC 2019 a ktorá mala aj svoj, aj keď krátky, blok pred publikom ľudí, máme v New Yorku niekoľko klientov. Medzi inými je to napr. Agerotec, firma vyrábajúca vodné membrány, boutique startupový akcelerátor VentureOut a našu skvelú kolegyňu, s ktorou sme založili inovačné štúdio (hi, Fay).

V Barcelone máme dlhoročného kolegu Borisa, ktorý maká na rôznych SEO projektoch a popritom zdvíha náš barcelonský telefón a užíva si slnečné pláže. Keď nie je lockdown. V Prahe máme zase partnerskú firmu, ktorá sa zaoberá umelou inteligenciou – AIKIT Digital.

Tieto tri mestá na prvý pohľad nespája nič, na ten druhý ale všetko: nespútaná atmosféra, množstvo príležitostí a fascinujúci život, denný aj nočný. Žije to tu konferenciami, eventami, networkingom a všetkým, čo je potrebné k tomu, aby sa dal robiť dobrý biznis.

Nechválime sa, len chceme, aby ste nás lepšie spoznali

Tento blog nevznikol ani nevzniká preto, aby sme sa chválili, to nikdy nebolo našim cieľom (a ani nebude). Zistili sme ale, že máme širokú fanúšikovskú základňu a preto ju chceme o všetkom relevantnom, čo sa u nás “šuchne”, starostlivo informovať.

Preto nás sledujte a zistíte, aké je naše zahraničné dobrodružstvo. Samozrejme, až keď pominie koronavírus. Dovtedy sa s kolegami vidíme len na diaľku.